.

 

بيمه شخص ثالث و سرنشين

بر اساس ماده يك قانون بيمه اجباري مسئوليت مدني دارندگان وسايل نقليه موتوري زميني در مقابل شخص ثالث ،كليه دارندگان وسايل نقليه موتوري زميني و انواع يدك و تريلر متصل به وسايل مزبور و قطارهاي راه آهن اعم از اينكه اشخاص حقيقي يا حقوقي باشند ، مسئول جبران خسارات بدني و مالي هستند كه در اثر حوادث وسايل نقليه مزبور و يا محمولات آنها به اشخاص ثالث وارد شود و مكلفند مسئوليت خود را از اين جهت نزد موسسات بيمه داخلي بيمه نمايند.

حوادث تحت پوشش

هر گونه تصادف يا سقوط  يا آتش سوزي يا انفجار وسايل نقليه و نيز خسارتهايي كه از محمولات آنها به  اشخاص ثالث وارد شود.

خسارتهاي مورد تامين

الف) غرامتهاي بدني :

1-هزينه معالجه صدمات بذني و يا جرح اشخاص ثالث ناشي از حوادث رانندگي

2- زيانهاي نقص عضو ، از كار افتادگي دائم ( مطلق يا نسبي ) يا فوت ناشي از حوادث مشمول بيمه براي اشخاص ثالث

ب) خسارتهاي مالي:

زيانهاي مستقيمي كه در اثر حوادث مشمول بيمه به اموال و اشياء تحت مالكيت يا تعرف قانوني  اشخاص ثالث وارد شود .

حداكثر تعهدات در هر حادثه

1-غرامت بدني اشخاص ثالث بر اساس  مبلغ ديه كامل قانوني و با در نظر گرفتن افزايش ديه در ماههاي حرام براي هر نفر براي هر نفر 240.000.000 ريال

2- خسارتهاي مالي ( به نسبت پوشش مالی انتخاب شده)

3- فوت و نقص عضو براي هر سرنشين ( به نسبت پوشش مالی انتخاب شده)

4- هزينه پزشكي براي هر سرنشين ( به نسبت پوشش مالی انتخاب شده)

•با توجه به اينكه ممكن است بر اساس راي دادگاه مبلغ پرداختي به زيان ديده بيش از يك ديه كامل باشد مبالغ فوق بنا به درخواست بيمه گذار قابل افزايش مي باشد.

*تعهد شركتهاي بيمه در مورد تعداد زيان ديدگان خارج از وسيله نقليه بيمه شده نامحدود و در مورد سرنشينان آن محدود به ظرفيت مجاز وسيله نقليه مي باشد.

تخفيف عدم خسارت

در صورتي كه در مدت اعتبار بيمه نامه خسارتي اعلام نشود و موجب پرداخت خسارتي از طرف بيمه گر نگردد، هنگام تجديد بيمه نامه ، تخفيف هاي زير اعمال مي شود:

- براي يك سال عدم خسارت   5 درصد حق بيمه سالانه

- براي دو سال عدم خسارت    10 درصد حق بيمه سالانه

 - براي سه سال عدم خسارت و سالهاي بعد 15 درصد حق بيمه سالانه

  - تخفيف عدم خسارت براي بيمه مازاد هر سال 5 درصد است كه ظرف مدت 10 سال به 50 درصد بالغ خواهد شد.

خرید بیمه اقساطی از طریق سایتwww.barabin.ir

بیمه دانا به عنوان یکی از قدیمی ترین شرکت های بیمه و با سایقه بیشتر از ۴۵ سال بیمه گری در کشور، بار دیگر عامل خدمتی نوین جهت رفاه حال بیمه گذاران محترم شده است.

 

بیمه ثالث قسطی، بیمه بدنه قسطی و بیمه آتش سوزی قسطی

همان گونه که می‌دانیم این ۳ بیمه نامه پرکاربردترین بیمه نامه ها در میام عموم جامعه بوده و با توجه به شرایط اقتصادی حال حاضر، برای بسیاری از هموطنان امکان پرداخت نقدی آن ها وجود ندارد.  شرکت بیمه دانا و همراهی بانک قرض الحسنه مهر ایران، امکان صدور اقساطی بیمه های فوق از ۱۲ قسط محیا گردد.

مزایای طرح مهر بیمه دانا چیست ؟

در این طرح به ازای هر کد ملی تا سقف ۳۵ میلیون ریال تسهیلات از سوی بانک قرض الحسنه مهر ایران بدون سود و بدون کارمزد، به هر بیمه گذار اعطا می‌گردد. همچنین در این جشنواره شما می توانید با کمترین هزینه بیمه شخص ثالث اقساطی، بیمه بدنه اقساطی و بیمه آتش سوزی اقساطی دریافت نمایید.

در این راستا پس از صدور بیمه نامه مدارک بانکی و اقساط مربوط به بیمه گذار اعلام شده و یک شماره کارت ۱۶ رقمی در اختیار ایشان قرار داده می شود که می توانند اقساط بیمه را با یک کارت به کارت ساده پرداخت نمایند.

نکته : در طی این مراحل هیچ گونه نیازی به مراجعه به بانک وجود ندارد.

مزایای این طرح در مقایسه با سایر شرکت ها به شرح ذیل است :

۱. اقساط  ۱۲ ماهه به جای اقساط کوتاه مدت سایر شرکت ها

۲. عدم پیش پرداخت در هنگام صدور بیمه نامه به جای ۲۵ تا ۵۰ درصد پرداختی نسبت به دیگر شرکت های بیمه (کلیه اقساط بیمه از یک ماه پس از صدور شروع به پرداخت می گردد)

۳. عدم نیاز به ضامن

۴. بهره مندی از ۱۰ درصد تخفیف نقدی در بیمه بدنه قسطی ( در حالیکه در سایر شرکت ها هنگام صدور بیمه اقساطی این تخفیف از بین می رود) و بنابراین ارزانترین بیمه بدنه اقساطی به شما ارائه می گردد.

۵. بهره مندی از ۲٫۵ درصد تخفیف مازاد که سبب شده ارزانترین بیمه شخص ثالث اقساطی به شما ارائه گردد.

همچنین بیمه گذارانی که اقدام به خرید بیمه شخص ثالث قسطی و یا خرید بیمه بدنه قسطی می نمایند، چنانچه هر زمانی در طی دوره یکساله بیمه خود دچار حادثه ای شوند شرکت بیمه دانا تمامی خسارات متعلقه را به صورت تمام و کمال پرداخت می نماید و هیچ گونه تفاوتی در طرح فروش بیمه اقساطی و فروش بیمه نقدی چه در شخص ثالث و چه در بیمه بدنه و سایر رشته های بیمه ای در شرکت بیمه دانا وجود ندارد.

در این فرایند تنها کافیست بیمه گذار محترم پس از تصمیم گیری مدارک مورد نیاز را از طریق واتس اپ، تلگرام و یا سایر روش‌ها برای ما فرستاده، کارشناسان ما جهت تطبیق مدارک، تماسی با آنها برقرار نموده و پس از طی فرایند صدور، در همان روز بیمه نامه ها به آدرس مورد نظر شما در هر نقطه از کشور ارسال می گردد.

مدارک مورد نیاز، جهت صدور بیمه قسطی خودرو :

۱. عکس از سند خودرو (یا پشت و روی کارت خودرو)

۲. عکس از صفحه کامل بیمه نامه

۳. عکس شناسنامه و کارت ملی

۴. شغل، تحصیلات

۵. تلفن ثابت، موبایل

6. آدرس

7. چک صیاد

نکته : صاحب بیمه نامه باید فاقد چک برگشتی و بدهی بانکی باشد.

لطفاً توجه داشته باشید، فرم های افتتاح حساب، حتماً باید توسط صاحب حساب، با همراه داشتن کارت ملی امضا شود.

 

از چه راه های بیمه نامه خودرو را  تهیه کنید؟

شرکت رابین این بستر را بصورت آنلاین فراهم نموده که شما برای خرید بیمه خودرو خود ، کافی است با کلیک بر روی لینکwww.barabin.ir و پر کردن فرم پرسشنامه اقدام کنید و درنهایت نرخ بیمه نامه شما معین میشود و می توانید برای صدور اقدام کنید و یا پس از آن با تماس با شماره تلفن 09198079662 یا 09361933220 با کارشناسان ما ارتباط بگیرید، بیمه خودرو  خود را آنی و بصورت آنلاین تحویل بگیرید.