.

بهترین بیمه شخص ثالث را چطور و از چه شرکتی انتخاب کنم؟

 در چند سال اخیر به دلیل افزایش تعداد شرکت‌های بیمه و  تنوع در ارائه نوع خدمات آن‌ها، انتخاب و پیدا کردن شرکت بیمه مناسب، زمان‌بر و سخت‌تر شده است. از یک طرف بیمه شخص ثالث یک بیمه اجباری است و از طرف دیگر انتخاب بهترین بیمه‌ شخص ثالث که مناسب با شرایط و بودجه ما باشد اهمیت زیادی دارد.

خوشبختانه فروش و ارائه خدمات اینترنتی بیمه از طریق سامانه بارابین این مشکلات را حل کرده است. شما می‌توانید استعلام قیمت و مقایسه انواع بیمه‌‌ها را به صورت آنلاین در هر ساعتی از شبانه‌روز انجام دهید. امکان این کار به راحتی بدون نیاز به مراجعه حضوری و صرف زمان بیش از حد فراهم شده است.

بهترین بیمه شخص ثالث کدام است؟

همه شرکت‌های بیمه شرایط و ویژگی‌های متفاوتی دارند که انتخاب مناسب‌ترین بیمه با توجه به خدمات هر شرکت، کاملا بستگی به نیاز و شرایط ما دارد.

برای تشخیص بهترین بیمه شخص ثالث به نکات زیر توجه کنید

  • سطح پوشش مناسب
  • نرخ ارزان بیمه شخص ثالث
  • صدور بیمه‌نامه در کمترین زمان
  • تنوع در مدت اعتبار
  • رضایت مالی؛ رضایت مشتری:   1. دریافت خسارت   2. رسیدگی به شکایات
  • پرفروش‌ترین شرکت بیمه
  • ارائه خدمات آنلاین

سطح پوشش مناسب

حداکثر هزینه‌ای را که شرکت بیمه برای خسارت‌های ناشی از تصادفات رانندگی به ما می‌پردازد، سطح پوشش یا همان سقف تعهدات شرکت بیمه می‌گویند. حداقل میزان پوشش، هرسال توسط بیمه مرکزی به شرکت‌های بیمه ابلاغ می‌شود. این مبلغ بر اساس دیه کامل یک انسان در ماه حرام محاسبه می‌شود. حداقل سقف خسارت جانی برابر با قیمت دیه کامل در ماه حرام و حداقل سقف خسارت مالی برابر با یک‌چهلم قیمت دیه کامل در ماه حرام است. در سال 1400 میزان دیه در ماه حرام، 640 میلیون تومان، در ماه غیر حرام 480 میلیون تومان و حداقل خسارت مالی، 16 میلیون تومان تعیین شده است. این مبلغ را می‌توان با افزایش حق بیمه این سقف را بالا برد. شرکت‌های بیمه، سقف خسارت مالی متنوعی را ارائه می‌دهند که در سال 1400 این میزان، حداقل 16 میلیون تومان و حداکثر 320 میلیون تومان است.

خیلی از افراد به دلیل تورم و افزایش قیمت‌ها پوشش‌های بسیار بالاتر را ترجیح می‌دهند، تا هنگام حوادث احتمالی آسوده خاطرتر باشند!

ارزان‌ترین بیمه شخص ثالث

بهترین بیمه شخص ثالث، ارزان‌ترین بیمه شخص ثالث نیست!

داشتن بیمه شخص ثالث با حداقل سطح پوشش برای همه اجباری و افزایش آن به اختیار مشتری است. پس ارزان‌ترین بیمه شخص ثالث، بیمه‌ای است که حداقل پوشش یعنی 16 میلیون تومان را داشته باشد.

اما بهترین بیمه شخص ثالث، ارزان‌ترین بیمه شخص ثالث نیست. اگر هزینه‌ خسارت بیشتر از 16 میلیون تومان شود، پرداخت مابه‌تفاوت آن بر عهده راننده مقصر خواهد بود. به دلیل وجود خودروهای گران‌ قیمت در سطح شهر، احتمال بروز حادثه‌ بسیار وجود دارد. به همین دلیل بسیاری از افراد ارزان‌ترین بیمه شخص ثالث را انتخاب نمی‌کنند. اما بهتر است در زمان خرید بیمه پوشش مالی بالاتر را انتخاب کنید چون اختلاف قیمت بیمه با پوشش بالاتر نسبت به حداقل پوشش، بسیار ناچیز است.

پیدا کردن ارزان‌ترین بیمه شخص ثالث با پوشش مطلوب از تک تک شرکت‌های بیمه، کاری بسیار زمان‌بر است. اما می‌توانیم از سایت بارابین برای استعلام آنلاین قیمت بیمه شخص ثالث استفاده کنیم. به سادگی با مقایسه انواع پوشش‌ها، ارزان‌ترین و بهترین بیمه شخص ثالث را آنلاین خریداری کنیم. فراموش نکنیم که حق بیمه شرکت‌های مختلف در پوشش‌های بالا متفاوت است.

صدور بیمه‌نامه در کمترین زمان

در روش‌های سنتی و قدیمی یکی از مراحلی که ما نیازمند اطلاعات صحیح برای تصمیم‌گیری بودیم، مرحله صدور بیمه‌نامه بود. در آن شرایط شرکت بیمه موظف بود اطلاعات صحیحی از نحوه خدمات‌دهی‌ خود را در اختیار ما قرار دهد. شرکت بیمه موظف است با توجه به شرایط‌ متفاوت هر شخص، مناسب‌ترین بیمه شخص ثالث را پیشنهاد دهد.اما این روزها خدمات آنلاین این دغدغه را به طور کامل برطرف کرده است. هر اطلاعاتی که ما نیاز داریم را سایت بارابین به سرعت در اختیار ما قرار می‌دهد.

پس ارائه خدمات آنلاین شرکت‌ها در این مرحله بسیار مهم و کمک‌ کننده است. در این صورت می‌توانیم بهترین بیمه شخص ثالث خود را از سایت بارابین مقایسه و خرید آنلاین بیمه خریداری کنیم. همچنین در همان روز بیمه‌نامه خود را تحویل بگیرید.

تنوع در مدت اعتبار بیمه‌نامه

قیمت بیمه‌نامه شش‌ماهه لزوماً نصف بیمه‌نامه یک‌ساله نیست!

مدت اعتبار می‌تواند بسته به نیاز ما به ‌صورت روزشمار، ماهانه یا سالانه انتخاب شود. در این مورد بعضی از شرکت‌‌ها مدت اعتبار متنوع‌تری دارند و حق انتخاب گسترده‌تری را در اختیار ما گذاشته‌اند و برخی دیگر محدوده کوچک‌تری از مدت اعتبار را ارائه می‌دهند. برای مثال بعضی از شرکت‌ها امکان خرید بیمه شش ماهه یا یک ساله را ایجاد کرده‌اند که این نکته بین شرکت‌های بیمه تمایز ایجاد می‌کند.

قیمت بیمه‌نامه‌ها متناسب با مدت اعتبارشان متفاوت است. به این معنا که قیمت بیمه‌نامه شش‌ماهه لزوماً نصف بیمه‌نامه یک‌ساله نیست و حتی معمولاً بیشتر از نصف بیمه‌نامه یک ‌ساله است و این در مورد بیمه‌نامه‌هایی با مدت اعتبار کمتر نیز صادق است.

رضایت مالی؛ رضایت مشتری

دریافت خسارت

بعد از حادثه رانندگی، زیان‌دیده خسارت خود را از شرکت بیمه‌ راننده مقصر، دریافت می‌کند. کارشناسان بیمه بعد از بررسی مدارک، میزان خسارت را تعیین و به زیان‌دیده پرداخت می‌کنند.

مبلغ پرداختی تعیین‌شده در شرکت‌‌های بیمه مختلف، متفاوت است که در نتیجه میزان رضایت مالی از میزان خسارت دریافتی نیز تفاوت خواهد داشت. این عامل مؤثری برای انتخاب بهترین بیمه شخص ثالث است.

رسیدگی به شکایات

بسیاری از مواقع زیان‌دیده یا مقصر طی روند پیگیری دریافت یا پرداخت خسارت با مراحل پیچیده و طولانی روبه‌رو شده‌اند. بسیاری از شرکت‌های بیمه، کار خود را تمام‌شده می‌بینند و به درستی پاسخگوی شکایات ما نیستند. از طرف دیگر به دلیل عدم آگاهی از مراحل اداری و… دچار سردرگمی می‌شویم. به همین دلیل میزان رضایت از رسیدگی به شکایات، برای انتخاب بهترین بیمه شخص ثالث تأثیرگذار است.

پرفروش‌ترین شرکت بیمه

پرفروش‌ترین شرکت بیمه به معنای بالا بودن تعداد مشتریان یک شرکت بیمه نسبت به تمامی شرکت‌های بیمه در سراسر کشور است. به این صورت که بهتر بودن رتبه فروش یک شرکت بیمه نسبت به دیگری نتیجه بالا بودن کیفیت خدماتی است که ارائه می‌دهد و این موجب می‌شود که متقاضیان، بیشتر به این شرکت تمایل نشان دهند.

پرفروش‌ترین بیمه‌های شخص ثالث طبق آمار بیمه مرکزی در سال 99 ایران، آسیا، دانا و پارسیان هستند.

نکته بعدی درباره سطح توانگری مالی شرکت‌ها است. هر سال بیمه مرکزی آمار دقیقی از سطح توانگری مالی شرکت‌ها را در اختیار ما می‌گذارد که می‌توانیم با بررسی آن، رتبه بندی هر شرکت را از نظر پشتوانه مالی را بدانیم.

ارائه خدمات آنلاین

این روزها همه شرکت‌های بیمه در تلاش هستند که خدمات آنلاین ارائه دهند. همه شرکت‌های معتبری که در این متن به آن‌ها اشاره شد برای ارائه خدمات آنلاین با سایت بارابین همکاری می‌کنند. ما می‌توانیم از طریق بارابین بیمه شخص ثالث و بیمه بدنه را در هر لحظه از شبانه‌روز و از هر کجا که اینترنت در دسترس باشد به سادگی با هم مقایسه و بررسی کنیم و آنلاین بیمه بخریم .

 

حالا از چه راه های بیمه نامه خودرو را  تهیه کنید؟

 

شرکت رابین این بستر را بصورت آنلاین فراهم نموده که شما برای خرید بیمه خودرو خود ، کافی است با کلیک بر روی لینکwww.barabin.ir و پر کردن فرم پرسشنامه اقدام کنید و درنهایت نرخ بیمه نامه شما معین میشود و می توانید برای صدور اقدام کنید و یا پس از آن با تماس با شماره تلفن 09198079662 یا 09361933220 با کارشناسان ما ارتباط بگیرید، بیمه خودرو  خود را آنی صادر و بصورت آنلاین تحویل بگیرید.