.

راهنمای استعلام صحت بیمه نامه شخص ثالث ماشین (براساس اطلاعات وسیله نقلیه)

 

بسیاری از کاربران سایت همواره سوال می کنند که آیا امکان دارد که بتوانیم با اطلاعات وسیله نقلیه متوجه بشویم که آیا ماشین مد نظر بیمه نامه دارد یا نه، امروز برآن شدیم که برای این عزیزان سامانه ای را معرفی کنیم که براساس اطلاعات وسیله نقلیه مشخصات بیمه نامه را اعلام می کند.

برای پاسخ به این سؤال که چگونه بفهمیم ماشین بیمه دارد می‌توانیم از نماینده بیمه خود بپرسیم که پیگیری کند و به ما اطلاع دهد که ماشین بیمه دارد یا خیر و سررسید آن، چه موقعی است. اما بهترین و راحت‌ترین راه برای اینکه بفهمیم ماشین بیمه دارد یا خیر، استعلام از سامانه هدایت و نظارت الکترونیکی بیمه (سنهاب) است. با استعلام از این سامانه شما می‌توانید با ورود اطلاعات متعددی، نسبت به وجود یا عدم وجود بیمه‌نامه خود، شرکت بیمه و تاریخ سررسید آن باخبر شوید. اطلاعاتی که شما می‌توانید برای استعلام استفاده کنید عبارت است از:

ابتدا از طریق لینک زیر وارد سامانه استعلام بیمه خودرو شوید:

www.centinsur.ir

با کلیک بر روی سامانه هدایت و نظارت الکترونیکی بیمه (سنهاب)  وارد شوید

پس از کلیک روی لینک سامانه تصویر مانند شکل روبرو مشاهده می کنید، ابتدا شرکت بیمه گذار را از کادر کشویی اول انتخاب کنید، (مثال بیمه ایران) سپس شماره بیمه نامه را وارد نمایید، بعد تلفن همراه و در آخر کد ملی را وارد نمایید، سپس کد امنیتی که در کادر مشاهده می کنید را وارد نمایید و روی گزینه استعلام کلیک کنید، سامانه بعد از چند لحظه اطلاعات مورد نظر را نمایش خواهد داد.

در صورتی که اطلاعات فوق را ندارید می توانید از کادر کناری یعنی ستعلام براساس کد یکتا بیمه نامه اقدام کنید:

ابتدا کد یکتا بیمه نامه را وارد نمایید، سپس کد ملی را وارد نمایید، و در آخر کد امنیتی که در سایت نمایش داده شده را وارد نمایید و روی گزینه استعلام کلیک کنید، سامانه بعد از چند لحظه اطلاعات بیمه نامه را نمایش خواهد داد.

یک روش دیگر نیز وجود دارد ارسال اطلاعات از طریق پیامک

روش انجام استعلام از طریق پیامک:

یک پیامک به یکی از فرمت‌های زیر به شماره ۳۰۰۰۲۶۲۱ ارسال نمایید:

فرمت پیامک: ۱ * کد ملی بیمه گذار * شماره بیمه نامه چاپ شده

نمونه: ۱ * ۰۰۳۸۵۱۵۰۰۰ * ۹۱/۰۱/۰۰۲/۰۰۰۱۲۳

و یا

فرمت پیامک: ۲ * کد ملی بیمه گذار * کد یکتای بیمه‌نامه

نمونه: ۲ * ۰۰۳۸۵۱۵۰۰۰ * ۱۲۳۴۵۶۷۸۹۰

 

 

حالا از چه راه های بیمه نامه خودرو را  تهیه کنید؟

 

شرکت رابین این بستر را بصورت آنلاین فراهم نموده که شما برای خرید بیمه خودرو خود ، کافی است با کلیک بر روی لینکwww.barabin.ir و پر کردن فرم پرسشنامه اقدام کنید و درنهایت نرخ بیمه نامه شما معین میشود و می توانید برای صدور اقدام کنید و یا پس از آن با تماس با شماره تلفن 09198079662 یا 09361933220 با کارشناسان ما ارتباط بگیرید، بیمه خودرو  خود را آنی صادر و بصورت آنلاین تحویل بگیرید.